Panie i Panowie,

początek roku to zawsze czas postanowień i podsumowań. Przypominam zatem nasz artykuł na ApaLab o rezolucjach noworocznych:

Lektura tutaj.

FINANSE

Po drugie – finanse.

Dział Logistyki przejął rozliczenia gotówkowe APA Sp. z o.o. ode mnie. Jupiii! Teraz w przypadku zaliczki lub zwrotów proszę udać się do kolegów, chociaż nie macie po co do nich chodzić, zapowiedzieli, że i tak „nie mają pieniędzy”.

Akcja dotyczy tylko Apa Sp. z o.o., pracowników APA Innovative Sp. z.o.o. dalej zapraszam do mojego biurka. U mnie zawsze znajdą się zaskórniaki. Nie wydaję wszystkiego na buty 😉

MULTISPORT

Po trzecie będzie dziś … sportowo, bo wiele postanowień związanych jest przecież z formą lub zdrowiem.

Przypominam, że w firmie działa dofinansowanie do kart sportowych. MultiSport Plus, karta kosztuje 144,32zł, ale APA pokrywa połowę, czyli pracownika kosztuje to 77,16zł (plus podatek od przychodu na umowie o pracę). Żeby wyrobić kartę to trzeba mi to zgłosić do 4tego dnia miesiąca, wtedy karta przychodzi do nas do 14tego, a od 15tego można jej używać. Cykle trwają od 15tego danego miesiąca do 14tego kolejnego miesiąca. Kartę można zawiesić, zgłaszając to znowu do 4tego dnia miesiąca. Miejsca gdzie karta jest honorowana możecie sprawdzić na stronie: https://www.benefitsystems.pl/dla-ciebie/multisport/

Pamiętajcie, że płatności możecie dokonywać gotówką lub przelewem na konta:

Dla Apa Sp. z o.o. –

Dla Apa Innovatie Sp. z o.o. –

Uwaga: Pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę potrącany z wypłaty jest podatek od przychodu, nie wartość całej karty, którą trzeba wykonywać niezależnie.

W temacie Multisport pozostając nadmienię, że jest też możliwość wyrobienia karty dla osoby towarzyszącej (pełnopłatnej) lub seniora (40zł brutto). Każdy pracownik posiadający aktywną kartę może zgłosić dwie osoby powyżej 60 roku życia na kartę MultiSport Senior. Osoby te nie muszą być spokrewnione z pracownikiem.

NA SPORTOWO

W tym roku planujemy kilka aktywności sportowych w teamie APA. Na pewno będzie to Wings for life oraz Runmageddon. Termin pierwszego jest już znany 5 maja 2019. Chętnych proszę o zgłoszenia. W przypadku Runmageddonu czekamy na edycję śląską. Jeśli myślicie o fajnym sportowym wydarzeniu, w którym warto integrować Apowców, to wiecie gdzie mnie znaleźć.

SPOŁECZNY WYMIAR BIZNESU

Tymczasem w temacie zawodów, ale innych rodzajów. Wsparliśmy dwie drużyny startujące w krajowych eliminacjach do międzynarodowego konkursu z robotyki FIRST LEGO League. Głównym jego celem jest zaangażowanie i zafascynowanie dzieci nauką i nową technologią oraz wyposażenie je w cenne umiejętności przydatne w pracy zawodowej i życiu. FLL jest małym mikrokosmosem realnego biznesu ze wszystkimi jego aspektami. Dzieciaki trenowane są przez http://laboratoriumrobotyki.pl/

Drużyna Orzesze Team w kategorii 10 – 16 lat zdobyła I miejsce w kategorii „Projekt badawczy” w którym przedstawiła rozwiązanie problemu … depresji wśród astronautów.

Drużyna Kosmiczna Ekipa w kategorii wiekowej 7-9 lat zdobyła medale w kategorii „ Kompleksowość i dekoracje” ujmując sędziów precyzją i szczegółowością swojego projektu konkursowego.

Podczas tego konkursu oprócz konstrukcji robota i programowania oceniana była również współpraca, zaangażowanie zespołu oraz podejście projektowe do problemu. Wierzymy, że udział w takich spotkaniach rozwija dzieci na wielu płaszczyznach przygotowując ich do pracy zawodowej.

Zdjęcia z wydarzenia możecie zobaczyć tutaj:

NA KONIEC

Na koniec zdjęcia z Działu Automatyki, który częściowo wybył do RPA.

Na pierwszym zdjęciu znajdziecie przykład “car sharing’u” 😉

 

 

 

A na drugim basen (niekoniecznie hotelowy). I tu zagadka. Kto pływa w tym basenie?

 

 

c.d.n.